PONIEDZIAŁEK 02.09.2024

Śniadanie: Parówki z szynki na gorąco, Ketchup, Chleb firmowy z lnem i pszenno- żytni z masłem, serem żółtym z dziurami, jajkiem, pomidorem i szczypiorem, Kakao i Herbata leśna z miodem (1,3,6,7,9 *)

Przekąska: Arbuz

Obiad: Zupa jarzynowa z kalarepy, brokułu, marchewki, fasolki szparagowej, cukinii z koperkiem (7,8) Naleśniki z mąką pełnoziarnistą, serem białym  z borówkami, malinami i miodem naturalnym, polane ciepłą czekoladą, Kompot  z jabłek (1,3,7)

WTOREK 03.09.2024

Śniadanie: Zupa mleczna z makaronem zwierzątka, Bułki grahamki i pszenne z  masłem, sałatą kolorową, polędwicą drobiową, ogórkiem zielonym i szczypiorkiem, Serek truskawkowy (ser, truskawki, miód ) Herbata dzika róża z maliną i miodem (1,6,7,9*)

Przekąska: Nektarynka

Obiad: Zupa ogórkowa z koperkiem i kaszą jaglaną(1,7,8), Szynka w sosie własnym, Kasza jęczmienna, Sałatka z buraczka czerwonego, cebulki z nutą cytryny i olejem tłoczonym na zimno, Kompot gruszka, jabłko, czerwona porzeczka (1,7)

ŚRODA 04.09.2024

Śniadanie: Jajecznica na maśle, Chleb orkiszowy i pszenno- żytni z masłem, sałatą, filetem białym drobiowym, ogórkiem gruntowym, pomidorem i szczypiorkiem, Mleczna kawa zbożowa z miodem, Herbata z miodem i cytryną (1,3,6,7*)

Obiad:  Zupa fasolowa z kiełbasą i natką pietruszki(8) Pierogi leniwe, Sałatka owocowa: brzoskwinia, arbuz, borówka, winogron, Kompot z aronii, wiśni i jabłek (1,3,7)

CZWARTEK 05.09.2024

Śniadanie: Dzieci same komponują swoje kanapki: Pieczywo razowe z ziarnem, chleb na zakwasie z masłem, Szynka z indyka, Jajko na twardo, Ser biały z ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, Sałata kolorowa, Pomidory, Ogórek zielony, Ser żółty, Kiełki, Kakao i herbata owocowa z miodem (1,3,6,7*)

Przekąska: Przez polskie sady: śliwka

Obiad:  Zupa kalafiorowa z kluseczkami lanymi, lubczykiem i natką pietruszki (3,7,8) Klopsiki drobiowo- wieprzowe w sosie z passaty pomidorowej na maśle( mielone mięso z szynki i fileta z kurczaka) Surówka                    z kalarepki, jabłka, soku z cytryny, majonezu, natki pietruszki, koperku i szczypiorku, Ziemniaki, Kompot owocowy (1,3,7)

PIĄTEK 06.09.2024

Śniadanie: Chleb słonecznikowy i na zakwasie z masłem, Pasta z makreli wędzonej, ogórka i szczypiorku,  Polędwica sopocka, Papryka żółta i ogórek kiszony, Kakao z miodem (1,3,4,6,7,9*)

Przekąska: Przez polskie sady: pół jabłka

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, lubczykiem i natką pietruszki(3,7,8), Filet z miruny smażony, Surówka z kiszonej kapusty, marchewki, jabłka i natki pietruszki, Kompot wieloowocowy(1,3,4,7)

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

ALERGEN – każda substancja wywołująca reakcję alergiczną  (uczuleniową).

Drogi Rodzicu, (Opiekunie)

w naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające „śladowe ilości alergenów” lub „mogące zawierać alergeny” wymienione w tabeli poniżej:

lp ALERGENY wg Rozporządzenia

Pojawiają się w następujących posiłkach i produktach:

1. ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN, tj. ŻYTO, PSZENICA, JĘCZMIEŃ, OWIES, ORKISZ I PRODUKTY POCHODNE W postaci pieczywa pszennego, żytniego, graham, razowego, orkiszowego, mieszanego, kasza manna, kasza jęczmienna, makaronów, mąki,bułki tartej, kawy zbożowej, biszkoptów, innych produktów na bazie mąki ( wypieków, zacierek, klusek lanych, naleśników, knedli, sosów) wędlin
2. SKORUPIAKI BRAK
3. JAJA I PRODUKTY POCHODNE Składnik kanapek, past, kotletów mięsnych, rybnych i jajecznych, dodatek do dań mącznych; klusek, kopytek, pyz, makaronów, zup; szpinakowa, żurek, szczawiowa
4. RYBY I PRODUKTY POCHODNE Wchodzą w skład drugiego dania  w formie filetów smażonych i gotowanych, kotletów oraz składnik past do śniadań
5. ORZESZKI ZIEMNE I INNE Desery, forma przekąski
6. SOJA I PRODUKTY POCHODNE Chleb razowy z soją, wędliny
7. MLEKO I PRODUKTY POCHODNE ŁĄCZNIE Z LAKTOZĄ Składnik zup mlecznych i niektórych zup zabielanych, przygotowywanych z dodatkiem masła i śmietany, masło, sery białe , żółte– dodatek do kanapek, kefiry, maślanki, jogurty naturalne , budynie, wędliny
8. SELER I PRODUKTY POCHODNE Seler jako korzeń i łodyga, składnik zup, surówek, wędlin
9. GORCZYCA Musztarda, wędlina, produkty mięsne
10. NASIONA SEZAMU Jako dodatek do surówek i posypka do chleba i bułek
11. DWUTLENEK SIARKI Rodzynki, morele i śliwki suszone
12. ŁUBIN Brak
13. MIĘCZAKI Brak

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.

* Zgodnie z informacjami od producentów oznaczony „*” produkt może zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy. Podobnie jak używane do przygotowania posiłków przyprawy: pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz ziołowy, cukier wanilinowy. W wędlinach i pasztetach śladowo mogą wystąpić: soja, gluten, seler.

Gramatura posiłków w Przedszkolu

Śniadanie

• Zupa mleczna 200 g
  • Pieczywo  45g