Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, której nie przypuszczaliśmy, że zdarzyć się może u nas. Fakt zamknięcia szkół zaskoczył nas wszystkich, nigdy nie sądziliśmy, że w takich okolicznościach, zagrażających życiu, będziemy musieli przestawić się na inny sposób nauczania. W normalnych warunkach, wprowadzanie nowum poprzedzane jest udziałem nas w wielu formach doskonalenia, omawiane jest w zespołach nauczycielskich i zatwierdzane na radach pedagogicznych. Obecna sytuacja zmusiła nas wszystkich do natychmiastowego podjęcia pracy zdalnej. Jest to proces, w którym udział biorą nauczyciele, uczniowie i często państwo rodzice. Dzięki informacjom zwrotnym od niektórych uczniów, wiemy, że istotne jest dostosowanie tempa pracy do możliwości uczniów. Zdecydowana większość naszych uczniów doskonale radzi sobie z technologią informatyczną. Problem, jednak pojawia się na poziomie przedstawienia i przyswojenia nowego materiału. Głównie dotyczyć ten problem może przedmiotów wymagających dokładnego, czasem wielokrotnego wytłumaczenia nowych kwestii, np. matematyka, fizyka, czy chemia. Zdajemy sobie sprawę, że nowy materiał tychże przedmiotów, objęty nauczaniem zdalnym będzie potrzebował w przyszłości szybkiej powtórki i wytłumaczenia.

Przez trzy pierwsze dni tygodnia nauczyciele będą komunikować się w dotychczasowej formie.
Jeśli są jakieś przeszkody w państwa domach, np. brak odpowiedniej ilości komputerów dla każdego dziecka, brak Internetu, lub inne nie wymienione przeze mnie bardzo proszę o informację zwrotną bezpośrednio do wychowawcy.

Proszę zwrócić uwagę na swoje pociechy, być może przyjść kryzys związany z długim pobytem w domu, bez rówieśników i bodźców potrzebnych do normalnego rozwoju młodego człowieka.
Być może nasi uczniowie mają poczucie, że w szkole mniej czasu poświęcaliby na naukę niż w domu. My również tak mamy, wytłumaczenie tematu w szkole zajmuje nam o wiele mniej czasu niż na odległość. Wszyscy znaleźliśmy się w procesie nauczania na odległość, wszyscy się szybko musimy  uczyć nowej sytuacji, zaczynamy wypracowywać nowe formy i metody.

Chciałbym wierzyć, że sytuacja, w której znaleźliśmy się skończy się za kilka tygodni, a jeśli nie? Jeśli przyjdzie nam pracować w takich warunkach do końca roku szkolnego? Proszę o wyrozumiałość i oferuję w imieniu nauczycieli naszą wyrozumiałość.

Pocztę proszę kierować na sp_szlichtyngowa@wp.pl

Dziękuję za uwagę, bardzo Państwa pozdrawiam, uważajcie na swoich bliskich,

życzę zdrowia,

Daniel Mika