Dnia 08.07.2021 w ramach zajęć ,,Podróże z biblioteką” odbyło się drugie spotkanie ,,Mamma Mia, czyli makaronowy szał”. Tym razem zawędrowaliśmy do pięknych, słonecznych Włoch. Spotkanie rozpoczęło się znalezieniem omawianego kraju na mapie. Dzieci szybko przekonały się, że ma on kształt buta. Następnie dzieci poznały popularne potrawy tego kraju, których bazą jest makaron, który może mieć różnorodne kształty. Kolejną atrakcją była zabawa łowienia makaronu, ozdabianie i nawlekanie go na nitki, dzięki której powstała unikatowa biżuteria :). Pożegnaliśmy się wspólnym tańcem słynnego przeboju z filmu Mała Syrenka ,,Na morza dnie”.
Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej w Szlichtyngowej za zorganizowanie ciekawych zajęć.