Wakacyjne spotkania w bibliotece cz.2

Dnia 07.07.2022 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej odbyło się drugie spotkanie z cyklu wakacyjnych zajęć pt. „Biblioteka – tu wakacyjna przygoda czeka”. Adresowane  do dzieci z naszego   Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. W tym roku tematem przewodnim spotkań  są wiersze Juliana Tuwima oraz polskie legendy.

Na dzisiejszym spotkaniu dzieci dowiedziały się co to jest legenda i wysłuchały  pierwszej z nich pt.  „Legenda o Smoku Wawelskim”. Dzieci chętnie  odpowiadały na pytania dotyczące jej treści .Następnie wykonały piękną pracę czyli smoka ziejącego ogniem.  Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe. Na zakończenie dzieci kolorowały obrazki przedstawiające smoka.